Valodas izvēle: ru
PIERAKSTĪTIES UZ VIZĪTI
+371 26 414 951

P–S: 09:00–21:00
Sv: 09:00–21:00

Uztura bagātinātāji vai vitamīnu infūzijas – kas ir labāk?

Uztura bagātinātāji un vitamīnu infūzijas - divi populāri veidi, kā uzturēt veselību. Pastāstīsim, kā tie atšķiras, kas ir efektīvāks un vai tos var apvienot.

  • Lasīšanas laiks: 2 min

  • Publicēšanas datums: 21.03.2025

doctor

Medicīnas zinātņu doktore-imunoloģe Jevgeņija Bikova

Пациентка проходит IV-терапию в клинике UNION — капельницы для восстановления энергии и здоровья

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku sāk apzināti izturēties pret savu veselību. Mēs lasām sastāvdaļas, nododam analīzes, pērkam vitamīnus un meklējam veidus, kā var atbalstīt organismu. Kāds izvēlas uztura bagātinātājus, citi dod priekšroku infūzijām. Pacienti bieži jautā: “Kas ir efektīvāks?” Tiksim skaidrībā mierīgi un bez reklāmas.

Kāda ir atšķirība starp uztura bagātinātājiem un infūzijām?

Galvenā atšķirība ir veids, kā vitamīni nonāk organismā. Uztura bagātinātāji ir tabletes, kapsulas vai pulveri. Tie iziet cauri kuņģim un zarnām, un tikai pēc tam daļēji uzsūcas asinīs. Ja ar kuņģa-zarnu traktu viss ir kārtībā, daļa vitamīnu nonāks līdz nepieciešamajām šūnām. Ja nē – efekts var būt vājāks.

Savukārt intravenozās infūzijas darbojas citādi. Vitamīni, aminoskābes un mikroelementi nonāk uzreiz asinsritē – apejot gremošanas traktu. Tas nozīmē, ka organisms ātri un tieši saņem 100% devas. Efekts ir pamanāmāks un ātrāks.

Kad būtu vērts izvēlēties uztura bagātinātājus?

Ja jūtaties labi, jums ir sabalansēts uzturs un jums nav hroniska noguruma, varat droši turpināt lietot kvalitātīvus uztura bagātinātājus. It īpaši, ja to darāt, kā nozīmēja ārsts un pamatojoties uz analīžu rezultātiem. Uztura bagātinātāji ir paredzēti maigam, pakāpeniskam atbalstam. Īpaši stresa periodos, gadalaiku maiņas, aktīvas garīgas vai fiziskas slodzes laikā.

Kad infūzijas būs vairāk piemērotas?

Infūzijas ir kā ātra palīdzība. Tās ir īpaši nepieciešami, ja:

  • jūtat pastāvīgu nogurumu;
  • ir grūti atjaunoties pēc slimības vai saaukstēšanās;
  • pamanījāt, ka āda kļuva blāva, mati kļuva trausli, un garastāvoklis – nestabils;
  • analīzes norāda uz vitamīnu trūkumu;
  • ir problēmas ar kuņģa-zarnu traktu, un vitamīni “neuzsūcas”.

UNION klīnikā mēs bieži nozīmējam infūzijas kā startu – lai ātri “uzlādētu” organismu. Un pēc tam jau var pāriet uz uztura bagātinātājiem atbalstam.

Un, ja apvienot?

Tieši šeit arī slēpjas labākā pieeja. Ārsts vispirms palīdz aizpildīt iztrūkumu – ar intravenozu infūziju palīdzību. Un pēc tam iesaka, kā šo rezultātu noturēt – ar uztura un uztura bagātinātāju palīdzību. Tas darbojas vislabāk.

Galvenais – nenodarboties ar pašārstēšanos. Īpaši ar infūzijām. Mūsu klīnikā pirms katras procedūras nepieciešama ārsta konsultācija. Mēs neizmantojam sastāvu šablonus; viss tiek piemeklēts individuāli – atkarībā no dzīvesveida, uztura un analīzēm.

Rezultātā

nevajadzētu pretstatīt uztura bagātinātājus un infūzijas; tie nav konkurenti. Tie ir dažādi instrumenti. Uztura bagātinātāji ir piemēroti profilaksei, infūzijas ir piemērotas atjaunošanai. Ko izvēlēties tieši jums – labāk apspriest ar ārstu. Un mūsu uzdevums – piemeklēt tādu pieeju, lai jums kļūtu vieglāk, nevis grūtāk.

Ar cieņu

Medicīnas zinātņu doktore Jevgeņija Bikova

Ārsts – imunologs, UNION klīnikas dibinātāja

Palika kādi jautājumi vai vēlaties pierakstīties?

    Esmu izlasījis un piekrītu savu datu apstrādei saskaņā ar privātuma politiku